Strona główna » Okleiny na meble

Meble z Kamienia - Okładziny kamienne

Okleiny naturalne na meble

Nowoczesne okładziny kamienne wykorzystywane są przy produkcji frontów jako forma oryginalnej okleiny na meble. Wprowadzają do kuchni, salonu, sypialni ciekawy akcent dekoracyjny. Doskonale sprawdzają się na elementach giętych, półokrągłych, skośnych – podkreślają nietypowe kształty, a zarazem maskują ewentualne niedoskonałości faktury. Dają wiele możliwości aranżacyjnych, podkreślając poszczególne elementy bądź stanowiąc interesujący detal w kompleksowym wyposażeniu wnętrza.

 

Fornir z naturalnego kamienia w prosty sposób nakłada się na powierzchnie płyt wiórowych czy MDF. Przy instalacji wykorzystuje się klasyczne kleje do forniru oraz specjalne impregnaty do materiałów pochodzenia organicznego. Charakterystyczną cechą naszych produktów jest nieregularna powierzchnia łupkowa (tolerancja grubości 2mm), co powoduje, że przy oklejaniu mebli należy zwrócić szczególną uwagę na dokładne wyrównanie spoiny. Polecamy korzystanie z gumowych przekładek o odporności temperaturowej min. +80 stopni C. W przypadku materiałów pochodzenia organicznego zalecamy prasowanie przez około 6 minut (przy temp. 80 stopni C), jednak dokładny czas jest także zależny od rodzaju wykorzystanego kleju.
Arkusze kamiennego forniru doskonale sprawdzają się jako okleiny na meble. Uzyskany efekt dekoracyjny sprawia, że tego rodzaju okładziny kamienne zdobywają coraz większą popularność. 


 

Szafki - Stone Box

Szafki - Stone Box

cms83
© 2012 JWL
Projekt i wykonanie: design83